FIS Pasaulio jaunimo snieglenčių čempionate pirmą kartą dalyvavo net 4 lietuviai

84431_G08_W01

Slopestyle rungtis

Vakar, balandžio 6 dieną, pasibaigė 2016 metų FIS Pasaulio jaunimo snieglenčių čempionatas, kuriame pirmą kartą Lietuvos istorijoje net 4 rungtyse varžėsi ir Lietuvos snieglenčių sporto atstovai.

Praėjusią savaitę Italijoje, Seiser Alm slidinėjimo kurorte, snieglentininkai rungėsi „Slopestyle“ bei „Big Air“ rungtyse. Šiose varžybose Lietuvai atstovavo Motiejus Morauskas ir Augustas Dudėnas.

Kovo 29 dieną, antradienį, sportininkai į startą stojo „Slopestyle“ varžybose, čia tarp 47 stipriausių pasaulio jaunųjų snieglentininkų Motiejus Morauskas, surinkęs 25,66 taškus, iškovojo 39 vietą ir pelnė 6,77 FIS reitingo taškus. Augustas Dudėnas, surinkęs 21 tašką, liko 40-tas ir pelnė 6,66 FIS taškus.

Sekančia dieną snieglentininkai varžėsi  „Big Air“ rungtyje – šį mėnesį keturioliktąjį gimtadienį švesiantis Motiejus Morauskas finišavo 35 vietoje ir užfiksavo geriausią karjeros pasirodymą vertinant FIS tarptautinio reitingo taškais – 7,2. Augustas Dudėnas galutinėje įskaitoje kvalifikuojamas nebuvo.

„Slopestyle“ ir „Big Air“ varžybų rezultatus rasite čia>>

Aras Arlauskas trasoje, Rytis Bakševičius nuotrauka

Po šių dviejų rungčių, FIS Pasaulio jaunimo snieglenčių čempionatas persikėlė į Sloveniją, Rogla slidinėjimo kurortą. Čia asmeninėse bei komandinėse snieglenčių kroso rungtyse taip pat startavo 2 Lietuvos atstovai – Aras Arlauskas ir Gabrielius Bakševičius.

Balandžio 4 dieną varžybos buvo vykdomos individualaus snieglenčių kroso trasoje. Prie starto linijos išsirikiavo 73 stipriausi pasaulio jaunimo sportininkai. Aras Arlauskas sudėtingą kroso trasą įveikė per 1:08.86 min. ir nuo nugalėtojo atsilikęs 6 sekundės finišavo 62-oje vietoje. Gabrielius Bakševičius finišavo 72-as.

„Aro vieta asmeninėse varžybose nėra gera, pelnyti 4 FIS taškai irgi nėra tai, ko tikėjomės, tačiau atsilikimas nuo lyderio nebuvo didelis ir tai vertinu teigiamai. Gabrieliui tiesiog pritrūko patirties snieglenčių kroso varžybose.“ – teigia rinktinės treneris Remigijus Arlauskas

Lietuvos komanda pasaulio jaunimo snieglenčių čempionate

Lietuvos komanda pasaulio jaunimo snieglenčių čempionate, iš kairės: R. Arlauskas, A. Arlauskas, G. Bakševičius, R. Bakševičius.

Sekančia dieną Lietuvos atstovai debiutavo komandinėse snieglenčių kroso varžybose, kur Aro ir Gabrieliaus duetas rungėsi su dar 27-iomis vaikinų komandomis iš viso pasaulio. Komandinės varžybos yra vykdomos estafečių principu – startavus pirmajam sportininkui, antrasis stoja prie starto linijos ir į trasą yra paleidžiamas tik tada, kai pirmasis kerta finišo liniją. Rezultatas yra fiksuojamas, kai finišą pasiekia antras startavęs komandos narys. Lietuvos komanda aštuntfinalyje finišavo 7-oje vietoje ir bendroje rezultatų rikiuotėje užėmė 23 vietą.

„Aras komandinėse varžybose nuo nugalėtojo atsiliko labai nedaug, Gabrielius į trasą aštuntfinalyje leidosi 3-ias, tačiau trasos pradžioje sudėtingame posūkyje suklydo ir varžovų pavyti jau buvo nebeįmanoma. Taigi, Gabrieliui šios varžybos buvo puiki patirtis, o Arui, sezono metu, du kartus išlaikyti aukščiausią formą nepavyko, nes pagrindinis startas buvo Jaunimo žiemos olimpinės žaidynės Lillehammer 2016, kur Aras snieglenčių kroso rungtyje iškovojo 14 vietą.“ – Varžybas apibendrino R. Arlauskas