Ignalinoje – istorinės Lietuvai varžybos

Lietuvos slidinėjimo bendruomenė savaitgalį sulaukė neeilinio įvykio – pirmą kartą vyko Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) standartus atitinkančios varžybos, įtrauktos į FIS varžybų kalendorių ir leidžiančios kovoti dėl FIS reitingo taškų.FIS varžybos Ignalinoje.

Jau antrus metus Lietuvos slidinėjimo čempionatai buvo rengiami laikantis FIS reikalavimų, bet iki šiol jie buvo vykdomi Maduonos slidinėjimo centre Latvijoje.

Į FIS kalendorių įtrauktos Ignalinos slidinėjimo taurės ir Vilmanto Gineito atminimui skirtos slidinėjimo varžybos sutraukė per 120 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Šeštadienį Lietuvos žiemos sporto centre Ignalinoje vykusiose sprinto taurės varžybose nugalėjo Modestas Vaičiulis. Lietuvis finale aplenkė antroje vietoje likusį estą Siimą Sellisą ir baltarusį Jurijų Liadovą. Kitas į finalą patekęs lietuvis Tautvydas Strolia užėmė 5-ąją vietą.

Moterų sprinto finale pirmąsias dvi vietas užėmė Rusijos sportininkės. Nugalėjo Anastasija Kazakul, aplenkusi Kristiną Macokiną ir latvę Ingą Paškovską. Finale startavusi lietuvė Marija Kaznačenko užėmė 5-ąją vietą.

1 dienos varžybų rezultatai

Lietuvos rinktinės lyderis M.Vaičiulis: „Varžybos vyko FIS sertifikuotoje trasoje. Trasa gan greita, pritaikyta labiau sprinto varžyboms, kas man labiausiai ir tinka. Džiaugiuosi, kad pagaliau ir pas mus įvyko pirmosios tarptautinės slidinėjimo varžybos. Tokios varžybos pritraukia daugiau dalyvių, atvažiuoja svečių iš kaimyninių šalių. Galima pasivaržyti ne tik su savais, bet ir su kitų šalių slidininkais.“

Sekmadienį moterys varžėsi 7,5 kilometro, o vyrai – 10 kilometrų laisvupju stiliumi lenktynėse.

Kaip ir prieš tai vykusiose sprinto varžybose, pirmąsias tris vietas pasidalino tos pačios sportininkės. Nugalėjo rusė A.Kazakul, trasą įveikusi per 18 min. 19.9 sek. Antrąją vietą užėmė K. Matsokina (19:06.4), o trečiąją – I.Paškovska (19:49.0). Vienintelė varžybose startavusi Lietuvos atstovė M.Kaznačenko užėmė 4-ąją vietą (20:01.3).

Vyrų grupėje nugalėjo latvis Oskaras Muižniekas, trasoje sugaišęs 24 min. 34.3 sek. Antrąją vietą užėmė baltarusis J.Liadovas (24:44.1), o trečiąją – visaginietis Stepanas Terentjevas (25:30,6).

2 dienos varžybų rezultatai

Po Ignalina Cross-country Cup varžybų buvo surengtos slidinėjimo taurės varžybos Vilmanto Gineito atminimui.

Varžybų Vilmanto Gineito atminimui rezultatai

Pasibaigus varžyboms Lietuvos rinktinės narių laukia svarbūs tarptautiniai startai. S.Terentjevas išvyksta į sausio 30 – vasario 5 dienomis JAV vyksiantį pasaulio jaunimo čempionatą. Gausi sportininkų delegacija atstovaus Lietuvai sausio 30 – vasario 8 dienomis Kazachstane vyskiančioje Žiemos universiadoje. M.Vaičiulis ir T. Strolia vasario 3-5 dienomis dalyvaus Pasaulio taurės varžybose Pietų Korėjoje, kur turės galimybę iš arti susipažinti su kitąmet lauksiančių žiemos olimpinių žaidynių trasomis.