Ignalinoje paaiškėjo Lietuvos slidinėjimo čempionai

Savaitgalį Ignalinoje vyko Lietuvos slidinėjimo čempionatas.

Pirmąją varžybų dieną vykusiame 1,1 km sprinto klasikiniu stiliumi varžybose nugalėjo Tautvydas Strolia, finale aplenkęs Jaunių Drusį ir Deimantą Kliševičių.

Tautvydas Strolia: „Kvalifikacijoje, ketvirtfinalyje ir pusfinalyje šiek tiek taupiausi, o finale planavau iš pat pradžių išsiveržti į priekį ir važiuoti kiek sugebu. Taip ir padariau bei nugalėjau.“

Moterų grupėje čempione tapo Martyna Biliūnaitė, aplenkusi Vitaliją Kutkauskaitę ir Faustą Repečkaitę.

Sekmadienį vykusiose varžybose moterys turėjo įveikti 10, o vyrai – 15 kilometrų laisvu stiliumi distanciją. Sportininkai varžėsi naujoje, visus tarptautinius reikalavimus atitinkančioje bei ypatingai sunkioje trasoje. Čia vyrai 15 km. distancijoje sukilo daugiau nei 500, o moterys virš 350 m.

Moterų grupėje nugalėjo tik iš Pjongčango olimpinių žaidynių sugrįžusi biatlonininkė Natalija Kočergina. Ji trasoje užtruko 25 minutes 52,3 sekundes. Antrąją vietą užėmė Vitalija Kutkauskaitė (+5:51.0), o trečiąją – Martyna Biliūnaitė (+7:17.4).

Natalija Kočergina: „Šitas startas buvo kaip kontrolinės varžybos, kad nebūtų didelės pertraukos tarp startų. Mums dar liko paskutinieji biatlono Pasaulio taurės etapai Skandinavijoje ir Rusijoje, todėl riekia palaikyti „varžybinę“ formą. Labai malonu tapti Lietuvos slidinėjimo čempione, nes prieš daugelį metų buvau slidininke ir tik po to perėjau į biatloną.“

Vyrų grupėje nugalėjo Lietuvos biatlono rinktinės narys Karol Dombrowski, distanciją įveikęs per 33 minutes 6.6 sekundes. Sidabro medalį iškovojo Stapan Terentjev (+9.2), o bronzos – Deividas Kliševičius (+17.6).

Karol Dombrowski: „Visada yra malonu laimėti, nors ir nesureikšminu šių varžybų rezultatų. Pagrindiniai slidininkai vis dar yra Pjongčange. Bet ir kiti dalyviai sudarė gerą konkurenciją, beveik visą trasą vyko kova, pirmavo tai vienas tai kitas slidininkas. Gerai suvažiavau paskutinį ratą, todėl ir likau pirmas.“

Lietuvos čempionatas buvo vykdomas laikantis visų Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) reikalavimų ir įtrauktas į FIS varžybų kalendorių, o sportininkai šiose varžybose kovojo ne tik dėl čempionato medalių, bet ir dėl FIS reitingo taškų. Be lietuvių čempionate svečių teisėmis dalyvavo slidininkai iš Latvijos, Baltarusijos bei Trinidado ir Tobago.

Antradienį Ignalinoje prasidės Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) Mažųjų slidinėjimo tautų (Small Evolving Ski Nations) 2017/2018 m. sezono taurės varžybos, kuriose varžysis Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Vengrijos, Libano bei Trinidado ir Tobago slidininkai.

Sprinto varžybų nuotraukų albumas;
Distancijos laisvuoju stiliumi nuotraukų albumas;

Sprinto rezultatai (Vyrai | Moterys);
Distancijos laisvuoju stiliumi rezultatai (Vyrai | Moterys), tarpiniai laikai (Vyrai | Moterys)