M. Vaičiulis varžėsi finale Skandinavijos taurės varžybose

modestas2Antradienį bei trečiadienį (02.24-25) Estijos miesto Joulumae sporto centre vyko Skandinavijos taurės varžybos, kuriose dalyviai rungėsi 1 km sprinto rungtyje klasikiniu ir laisvu stiliumi. Čia startavo ir Lietuvos vyrų rinktinei atstovaujantys sportininkai. Modestas Vaičiulis pirmąją dieną pagerino savo geriausią sezono rezultatą bei iškovojo teisę varžytis finale.

Kvalifikacijos varžybose lietuvis trasą prašliuožė per 3:17.55 min. (+7.74 sek. iki lyderio) bei buvo 28-as, pasiekdamas geriausią sezono rezultatą tarp lietuvių (69,77 FIS taškai). Finale modesta šoktelėjo į 25 vietą. Varžybose startavo ir Jaunius Drūsys, kuris užėmė 93-ią vietą (3:36.41), o jaunasis Lietuvos atstovas 16-metis Ąžuolas Bajoravičius (3:54.84) liko 103-ias.

Finale sprinto rungtyje dominavo norvegai. Pirmasis finišo liniją kirto norvegas Emilis Nyengas, antras buvo jo tautietis Timo Andre Bakkenas, o trečiasis liko taip pat norvegas 19-metis Evenas Northugas.

Trečiadienį laukė varžybos laisvu stiliumi.

Kvalifikacijos varžybose 25-erių metų M.Vaičiulis užėmė 35-ą vietą, trasą praslydęs per 3:10.33 min. ir atsiliko nuo greičiausio sportininko šiame etape 6.33 sek. Nors ir rezultatas buvo pakankamai aukštas, lietuviui visgi pritrūko 0.46 sek., kad patektų į kitą etapą (tarp 30 geriausiųjų). Jaunius Drūsys užėmė 96-ą vietą (3:26.95), o 16-metis Ąžuolas Bajoravičius (3:46.04) liko 105-as.

Finale sprinto rungtyje laisvu stiliumi, kaip ir pirmąją dieną, dominavo norvegai. Pirmasis finišo liniją kirto norvegas Sindre Bjoernestadas Skar, kuris kvalifikacijos varžybose jau dominavo tarp lyderių ir šiame etape įveikęs distanciją per 3:04.45 buvo trečias. Antras buvo jo varžybų nugalėtojo tautietis Haavardas Solaas, o trečiasis liko taip pat norvegas Eivindas Bakkene’as. Kvalifikacijos etape buvęs pirmas švedas Erikas Silfveris patyrė visišką fiasko ir iškrito dar pusfinalyje – liko 9-as.

Šaltinis: sportas.lt