Pasaulio čempionato pradžia: lietuviai per plauką nuo finalų

Martyna Biliūnaitė trasoje | „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečiadienį (vasario 18 d.) Švedijoje, Falun mieste prasidėjo pasaulio slidinėjimo čempionatas. Šiais metais į tokio rango varžybas buvo deleguotas rekordinis lietuvių skaičius – 13 sportininkų, 4 treneriai bei komandai talkinantis slidžių tepėjas. Pirmosios šiame čempionate prie starto linijos stojo merginos.

Dar prieš varžybų pradžią buvo pakeistos, iš anksto skelbtos, patekimo į finalines varžybas taisyklės. Kad sportininkas startuotų finalinėse varžybose, jis privalėjo patekti į geriausiųjų dešimtuką, nesvarbu kiek Tarptautinės federacijos taškų (FIS) jis surenka (čempionato nuostatuose buvo skelbiama, jog slidininkas startuojantis vyrų grupėje turi surinkti mažiau nei 140 FIS taškų, moterų grupėje – 180 FIS taškų).

Tarp lietuvaičių geriausiai pasirodžiusiai 5 km. laisvu stiliumi distancijioje Nedai Bukovskytei iki finalinių varžybų pritrūko vos 10.7 sek. Ji liko 12-ta. Taip pat gerai pasirodžiusi Ugnė Kastanauskaitė buvo 17-ta (16:11.9). Jauniausia lietuvos atstovė Martyna Biliūnaitė (17:47.3) liko 34-ta tarp 42 sėkmingai finišavusių sportininkių.

Greičiausia buvo 17-etė kinietė Chunxue Chi, kuri 5 km. įveikė per 13:33.8 min. Antroji buvo Bosnijos ir Hercogovinos atstovė Karišik Tanja (14:23.1), o trečia – australė Casey Wright (13:41.3).

Po piet eilė startuoti atėjo vyrams. Jie varžėsi 10 km. distancijoje laisvu stiliumi. Geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Lukas Jakeliūnas tik per plauką nepateko į finalines varžybas. L.Jakeliūnas 10 km. distanciją įveikė per 25 min. 30.6 sek. ir užėmė 11-ą vietą, Lietuvį nuo 10-ą poziciją užėmusio sportininko skyrė vos 2.9 sek. Nedaug nuo L. Jakeliūno atsiliko ir 13-ą vietą užėmė Tautvydas Strolia (25:42.6). Marijus Butrimavičius (26:22.9) tenkinosi 21-a pozicija, o jaunasis Lietuvos rinktinės narys Deividas Kliševičius (27:04.9) buvo 35-as.

Greičiausiai distanciją įveikė bulgaras Stanimiras Belomaževas (23:56.8). Už jo išsirikiavo bosnis Mladenas Plakalovičius (24:13.4) ir vengras Adamas Konya (24:28.2).