Pasaulio slidinėjimo čempionate sprinto rungties kvalifikacijoje M.Vaičiulis liko 66-as

modestas vaiciulisKetvirtadienį (vasario 19 d.) Švedijos mieste Falune vykstančiame FIS Nordic pasaulio slidinėjimo čempionate vyrai rungėsi sprinto rungtyje klasikiniumi stiliumi. Čia startavo ir gausus Lietuvos rinktinei atstovaujančių sportininkų būrys, kurie kvalifikacijos barjero neįveikė.

Geriausiai tarp lietuvių sekėsi Modestui Vaičiuliui, kuris kvalifikacijos varžybose užėmė 66-ą vietą. 1,4 km. sprintą lietuvis įveikė per 3:25.94 min. Kitas Lietuvos atstovas Jaunius Drūsys užėmė 84-ą vietą (3:44.97). Roko Vaitkaus rezultatas buvo 87-as (3:49.23), o Daumantas Jurgis Petrovas (3:56.74) liko 97-as tarp 127 sėkmingai finišavusių slidininkų.

Finale sprinto rungtį netikėtai laimėjo norvegas Petter Jr. Northug, kuris visuose etapuose nelyderiavo. Jis finale sprintą klasikiniu stiliumi įveikė per 3:02.35, finišo tiesiojoje aplenkęs artimiausią konkurentą vos 0.05 sek. Norvegas kvalifikacijos varžybose buvo vos 18-tas (3:05.62), o antrajame pusfinalyje atsilikęs sekunde buvo trečioje pozicijoje. Sidabro medalį iškovojo kanadietis Aleksas Harvėjus, kuris antrajame pusfinalyje buvo ketvirtas, tačiau finale iškovojo antrąją vietą (3:02.40). Kanadietis kvalifikacijos varžybose parodė geriausią savo sprinto rezultatą ir buvo antras (2:59.94). Ketvirtajame ketvirtfinalyje (3:03.94) ir antrajame pusfinalyje (3:02.35) pirmavęs norvegas Ola Vigenas Hattestadas finale trečias kirto finišo liniją ir atsiliko nuo lyderio vos 0.35 sek. (3:27.05). Sportininkas kvalifikacijos varžybose parodė geriausią savo sprinto rezultatą ir buvo antras (2:59.94).

Šaltinis: sportas.lt