Slidininkai varžėsi paskutinėse atrankos į olimpines žaidynes ciklo varžybose

Šį savaitgalį, sausio 6-7 dienomis Lenkijoje, Jakuszyce miestelyje Lietuvos slidininkai varžėsi paskutinėse varžybose atrankos į olimpines žiemos žaidynes cikle.

Sausio 6 dieną sportininkai varžėsi sprinto klasikiniu stiliumi rungtyje. Šios dienos varžybose net du Lietuvos sportininkai lipo ant stipriausiųjų pakilos. Vyrų grupėje Mantas Strolia po atkaklios kovos finišo tiesiojoje iškovojo aukso medalį, o Modestas Vaičiulis pelnė bronzą. Taip pat, į stipriausiųjų dešimtuką pateko dar trys mūsų sportininkai. 7-as buvo Jaunius Drūsys, o Tautvydas Strolia ir Ąžuolas Bajoravičius dalinosi 9-a ir 10-a vietomis.
Moterų grupėje vienintelė Lietuvos atstovė Marija Kaznačenko liko 20-oje vietoje.

Sekmadienį, sausio 7 dieną dalyviai varžėsi 15 kilometrų distancijoje laisvuoju stiliumi. Geriausiai iš lietuvių pasirodė Tautvydas Strolia, iškovodamas 9-ą vietą, 12-ą ir 13-ą vietas dalinosi Mantas Strolia ir Deividas Kliševičius bei geriausiųjų dvidešimtuke 18-ą vietą pelnė Stepan Terentjev.

Iki olimpinių žiemos žaidynių Pietų Korėjoje likus 33 dienom mūsų sportininkai užbaigė atrankos į jas etapą ir toliau ruošis svarbiausiems ketverių metų ciklo startams Pjongčango olimpinėse trasose. Atrankos kriterijus – kuo mažesnis Tarptautinės slidinėjimo federacijos taškų vidurkis, skaičiuojamas iš trijų geriausių atrankos ciklo varžybų startų. Dėl vienos vietos į olimpinę rinktinę varžėsi 7 Lietuvos slidininkai, o atkakliausia kova vyko tarp Manto Strolia, Tautvydo Strolia ir Stepan Terentjev. Minimalia, 5 FIS taškų persvara nugalėjo Mantas Strolia ir iškovojo teisę dalyvauti jau antrose olimpinėse žiemos žaidynėse. Prie jo prisijungs Modestas Vaičiulis ir Marija Kaznačenko.

Sprinto trasos rezultatai: vyrai ir moterys;