Pasaulio jaunimo (iki 20 m.) ir jaunimo (iki 23 m.) slidinėjimo čempionatas Rumunijoje

Pirmadienį sprinto varžybomis prasidėjo Pasaulio Jaunimo ir jaunimo iki 23 metų amžiaus slidinėjimo čempionatas, kuriame Lietuvai atstovaus keturi sportininkai – Marija Kaznačenko, Deividas Kliševičius, Tautvydas Strolia ir Stepan Terentjev.

Rumunija 2016

Sprinto rungtyje Jaunimo (iki 23-ejų metų) grupėje tarp 71 dalyvio 54-as (2 min. 40,27 sek.) buvo T. Strolia, o nugalėjo prancūzas Lucas Chanavatas (2:35,78), aplenkęs švedą Karlą-Johaną Dyviką (+0,92 sek.) ir tautietį Jeaną Tiberghieną (+1,11 sek.). M. Kaznačenko jaunimo merginų 1,3 km sprinte užėmė 48-a (3:02,72) poziciją. Auksą iškovojo švedė Jonna Sundling (2:52,14), sidabras atiteko šveicarei Nadinei Faehnrdrich (+0,36 sek.), o bronza tenkinosi kita Švedijos slidininkė Maja Dahlqvist (+1,33 sek.).

Jaunimo iki 20 metų amžiaus vaikinų 1,3 km sprinto rungtyje S. Terentjev (2:52,83) buvo 39-as, o D. Kliševičius (3:07,63)  78-as tarp 89-ių stipriausių pasaulio slidininkų.

Antradienį sportininkai varžėsi distancijose klasikiniu stiliumi, čia Jaunimo (U23) grupėje startuojantiems vyrams teko įveikti 15 kilometrų trasą, o nugalėtoju šioje grupėje tapo Jens Burman trasą įveikęs per 40 min ir 2 sek. Lietuvos atstovas Tautvydas Strolia nuo nugalėtojo atsiliko 6 min. 39 sek. ir užėmė 60-tą vietą tarp 74 sportinikų. Marija Kaznačenko deja stipriausioms planetos sportininkėms pasipriešinti nesugebėjo ir nuo nugalėtojos Rusijos atstovės Anastasijos Sedovos atsilikusi 9 min. 10 sek. liko rezultatų protokolo pabaigoje.

Jaunimo (iki 20 m.) vyrų grupėje startavę sportininkai įveikė 10 kilometru klasikiniu stiliumi, o čia Stepan Terentev nuo nugalėtojo atsiliko 5 min. 4 sek. ir užėmė 75-tą vietą, Deividas Kliševičius nuo nugalėtojo atsiliko 6 min. 28 sek ir pelnė 81 vietą tarp 93 startavusių atletų.