Po finišo – gera kalnų slidininkų nuotaika

Rokas Zaveckas ir Eglė Augustaitytė geros nuotaikos iškeliavo iš Švedijos į Suomiją, kur pradės kovas Baltijos taurės varžybose ir Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionate. Orėje vykusiame pasaulio jaunimo (iki 21 m.) čempionate mūsų šalies sportininkai sėkmingiausiai pasirodė paskutinėje, slalomo rungtyje. „Mes patenkinti“, – trumpai apibendrino planetos pirmenybes mūsų šalies slidininkus lydėjęs treneris Giedrius Zaveckas.

Šiandien 18-ąjį gimtadienį švenčianti E.Augustaitytė, varžybas pradėjusi 89-ta tarp 93 dalyvių, abukart sėkmingai įveikė slalomo trasą ir užėmė 39-ąją vietą. Pirmą kartą tokio lygio varžybose dalyvaujanti vilnietė nuo nugalėtojos šveicarės Camille Rast atsiliko 21,99 sek.

E.Augustaitytė ir R.Zaveckas Orėje.

Didžiojo slalomo rungtyje E.Augustaitytė liko 68-ta tarp 99 startavusiųjų. Jos dviejų nusileidimų laikas – 2 min. 19,39 sek. Pasaulio jaunimo čempione tapo italė Laura Pirovano (1 min. 58,38 sek.).

20-metis R.Zaveckas slalome užėmė 35-ąją vietą tarp 122 sportininkų. Nugalėjo austras Adrianas Pertlas. Lietuvis per du nusileidimus nuo jo atsiliko 14,12 sek.

Didžiojo slalomo lenktynės vilniečiui baigėsi antrajame nusileidime. O prieš tai Lietuvos sportininkė Orėje lydėjo skaičius 62. Tokią poziciją jis užėmė atskirose „Super G“ lenktynėse, buvo 62-as po „Super G“ kaip dvikovės rungties nusileidimo ir  liko 62-oje vietoje po antrosios dvikovės rungties – slalomo.

Būtent „Super G“ lenktynėse R.Zaveckas gavo 101,58 Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taško ir pasiekė asmeninį rungties rekordą bei geriausią rezultatą „Super G“ trasoje tarp mūsų šalies kalnų slidininkų nuo 1997 m., kai tarptautinėse varžybose sėkmingai dalyvavo olimpietis JAV lietuvis Linas Vaitkus. Jo geriausias pasirodymas šioje rungtyje – 56,09 FIS taško.

FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, yra vienas svarbiausių rodiklių olimpinėje atrankoje, taip pat daug lemia siekiant gauti geresnę starto poziciją tarptautinėse varžybose.

Tiesa, R.Zavecko pasiekimą „Super G“ varžybose jau po keturių dienų pagerino 17-metis Andrejus Drukarovas, nusprendęs nepasinaudoti galimybe dalyvauti pasaulio jaunimo čempionate ir likęs Italijoje, kur studijuoja specializuotame sporto koledže. Tarptautinėse varžybose jis per dieną net du kartus sėkmingai įveikė „Super G“ rungties trasą ir į savo sąskaitą įsirašė 101,48 (35 vieta tarp 91 dalyvio) ir 101,04 (33 vieta tarp 89 dalyvių) FIS taško.

Dar geriau A.Drukarovui sekėsi slalomo trasoje. Jis užėmė 21-ąją vietą tarp 138 sportininkų ir uždirbo 46 FIS taškus. Tai geriausias visų laikų Lietuvos kalnų slidininkų rezultatas slalomo rungtyje. Ankstesnis rekordas (50,17 FIS taško) nuo 1997 m. priklausė L.Vaitkui.

Tose pačiose varžybose, kaip ir A.Drukarovas,  dalyvavo ir 22 metų Ieva Januškevičiūtė. Slalome ji iškovojo 18-ąją vietą tarp 74 sportininkių (71,98 FIS taško), o didžiajame slalome buvo 52-a tarp 100 dalyvių (108,68).

Italijoje varžėsi ir daugiau mūsų šalies slidininkų – Kronplace vyko Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjų pirmenybės.

Čia absoliučiais nugalėtojais tapo Tauras Milašius ir Monika Lajūtė. O atskirose amžiaus grupėse čempionų trofėjai įteikti Kamilei Tėjai Valiulytei, Kotrynai Balnytei, Dainai Sadauskienei, Laimutei Milašienei, Vidmantui Rimkui, Vaidotui Mumėnui, Sauliui Simui, Daliui Ylai.

Dabar dauguma geriausių Lietuvos kalnų slidininkų keliauja į Suomiją, kur kartu su Baltijos taurės varžybų finalinio etapu rengiamas ir mūsų šalies čempionatas.