Revanšas olimpinėje trasoje lauks kitąmet

Pietų Korėjoje, Pjongčange sekmadienį komandinio sprinto rungtimi baigėsi pasaulio slidinėjimo taurės etapas, kuris, artėjančių žiemos olimpinių žaidynių proga, šioje šalyje buvo surengtas pirmą kartą. Paskutinę varžybų dieną vyko vyrų komandinio sprinto 6×1,5 km varžybos, kuriose dalyvavo ir Lietuvos slidininkai Modestas Vaičiulis bei Tautvydas Strolia. Lietuviai, viso 9 km. distanciją įveikė per 22 min. 18.30 sek. ir antrajame pusfinalyje užėmė 11-ą vietą iš tiek pat šiame pusfinalyje dalyvavusių komandų.

tautvydas

Visgi, be lietuvių vykęs finalas klostėsi ypač dramatiškai. Po ketvirtojo etapo pirmavusi Norvegijos komanda, buvo diskvalifikuota, kadangi komandos draugai reikiamoje zonoje nesuspėjo perduoti vienas kitam estafetės. Tuo pasinaudoję į priekį įsiveržė Rusijos ir Prancūzijos komandos. Auksą galiausiai iškovojo rusai Andrejus Parfenovas ir Glebas Retivychas, užfiksavę 19 min. 34.11 sek. laiką. Jiems pergalė skirta tik po fotofinišo, nes Prancūzijos rinktinė, kuriai atstovavo Baptiste‘as Grosas ir Lucas Chanavatas, pralaimėjo vos 0.03 sek. Trečią vietą užėmė 5.52 sek. atsilikusi antroji Rusijos komanda.

Komandinis sprintas – ypač įdomi ir dinamiška rungtis. Bendras startas bei estafetės perdavimas reikalauja tiek tikslumo, tiek atsargumo, nes kitaip lūžta slidininkų lazdos. Ne išimtis buvo ir šios varžybos. Jų metų buvo sulaužytos mažiausiai 5 lazdos, o Kanados atstovui naują inventorių teko net pagauti, kuris buvo mestas iš šalia stovinčių trenerių būrio.