Baigėsi 2016/2017 m. sezono Lietuvos čempionato pirmasis etapas

Sausio 7-8 dienomis Latvijoje, „Smeceres Sils“ sporto bazėje Madonoje, įvyko 2016/2017 metų sezono Lietuvos slidinėjimo čempionato pirmasis etapas. Kadangi šios varžybos buvo įtrauktos į tarptautinės slidinėjimo federacijos(FIS) kalendorių, jose buvo varžomasi ir dėl FIS reitingo taškų.

Pirmąją varžybų dieną sportininkai varžėsi sprinto laisvuoju stiliumi rungtyje. Vyrams reikėjo įveikti 1,7km, o moterims 1,1km ilgio sprinto trasas. Papildomų sunkumų pirmą varžybų dieną tiek dalyviams, tiek organizatoriams sukėlė itin žvarbios oro sąlygos.

Lietuvos Nacionalinė Slidinėjimo Asociacija www.lnsaski.lt nuotrauka.Vyrų grupės finale užtikrintai nugalėjo Modestas Vaičiulis. Lietuvos rinktinės lyderis nuo pirmųjų distancijos metrų atsiplėšė nuo varžovų ir neleido jiems priartėti iki finišo. Antrąją vietą finale užėmė Tautvydas Strolia, o trečiąją – estas Martinas Nassaras. Lietuvos čempionato aukso medalis atiteko Modestui Vaičiuliui, sidabro – Tautvydui Stroliai, o bronzos – Lukui Jakeliūnui, kuris finale finišavo 6-oje vietoje.

Lietuvos Nacionalinė Slidinėjimo Asociacija www.lnsaski.lt nuotrauka.Moterų grupėje atkakli kova vyko iki pat finišo, o nugalėtoja paaiškėjo tik paskutiniuosiuose metruose. Starte į priekį praleidusi Latvijos sportininkes, Lietuvos rinktinės narė Marija Kaznačenko kovojo iki galo ir likus vos keliems metrams iki finišo aplenkė antroje vietoje likusią latvę Vinetą Petersonę. Trečiąją vietą užėmė latvė Kitja Aužina. Lietuvos čempionės titulas atiteko Marijai Kaznačenko, sidabro medalis – Ingridai Musteikienei, finale užėmusiai 4-ą vietą, o bronzos – Martynai Biliūnaitei, finale finišavusiai 5-oje vietoje.

Sekmadienį vykusiose varžybose moterys turėjo įveikti 10, o vyrai – 15 kilometrų laisvu stiliumi distanciją.

Lietuvos Nacionalinė Slidinėjimo Asociacija www.lnsaski.lt nuotrauka.Lietuvos Nacionalinė Slidinėjimo Asociacija www.lnsaski.lt nuotrauka.
Vyrų grupėje pirmąsias dvi vietas užėmė Baltarusijos slidininkai. Nugalėjo Sergejus Dolidovičius, nuotolį įveikęs per 38 min. 24.5 sek. Antrąją vietą iškovojo Jurijus Astapenka (+1.1), o trečiąją – Lietuvos rinktinės narys StepanTerentjev (+31.8). Lietuvos čempionato aukso medalis atiteko Stepan Terentjev, sidabro – Lukui Jakeliūnui, trasoje užtrukusiam 39 min. 32.8 sek., o bronzos – Tautvydui Stroliai, kuris trasą įveikė per 39 min. 52.7 sek.

Net 4 Lietuvos rinktinės nariai ženkliai pagerino asmeninius FIS taškus: Stepan Terentjev – 56,02 FIS taškai, Lukas Jakeliūnas – 68,69 FIS taškai, Tautvydas Strolia – 75,60 FIS taškai, Deividas Kliševičius – 92,05 FIS taškai.

Moterų grupėje pirmąsias tris vietas užėmė Latvijos slidininkės. Greičiausiai distanciją įveikė Anda Muižniece (30:20.3), antrąją vietą užėmė Inga Paškovska (+0.9), o trečiąją – Patricija Eiduka (+32.3). Iš lietuvių geriausiai pasirodė Marija Kaznačenko, kuriai atiteko ketvirtoji vieta ir Lietuvos čempionės titulas. Lietuvė trasą įveikė per 31 min. 12.1 sek. Lietuvos čempionato sidabro medalis atiteko Ingridai Musteikienei (34:17.0), o bronzos – Martynai Biliūnaitei (35:08.5).

Artimiausiomis varžybomis Lietuvoje nusimato  sausio 21-22 dienomis Ignalinos žiemos sporto centre bus vykdomos Ignalinos taurės varžybos, kurios taip pat yra įtrauktos į Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) kalendorių.