Slidininkai pradėjo sezoną aukštais rezultatais

15494_888814311136320_9125706121067159285_n

Apdovanojimai. Stepan Terentjev antras iš dešinės.

Lapkričio 14 – 16 dienomis Suomijoje, Olos mieste vyko Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) varžybos, kuriose, treniruočių stovyklos metu, dalyvavo ir 4 Lietuvos slidininkai. Tai pirmasis šio sezono startas ant natūralaus sniego, taigi šios varžybos tapo puikia proga pasitikrinti kaip sportininkai patobulėjo per vasarą.

Penktadienį pirmas ant slidžių stojo Modestas Vaičiulis. Jis sprinto rungtyje tarp 170 dalyvių finišavo 48 vietoje (3:21,68). Iki finalo Modestui pritrūko vos 3,22 sek. Finale nepralenkiamas buvo estas Luusua Ari, nuo kurio Modestas kvalifikacijoje atsiliko vos 10,6 sek.

Šeštadienį 10 km distancijoje klasikiniu stiliumi, jaunimo grupėje varžėse Stepan Terentjev ir Tautvydas Strolia. Jie tarp savo bendraamžių užėmė, atitinkamai, 20-ąją (26:13,2) ir 48-ąją (27:04,6) vietas. Nugalėtojas šioje rungtyje tapo Rusijos atstovas Polosin Ivan (24:31,4).

Sekmadienį dalyvių laukė paskutinė, 15 km laisvu stiliumi, distancija. Joje jaunimo grupėje Lietuvai atstovavo išvakarėse tikrai neblogai pasirodęs Stepan Terentjev, o suaugusiųjų grupėje – Lukas Jakeliūnas. Lukas distancijoje nugalėtojui Chervotkin Alexey (33:18,6) pralošė kiek daugiau nei 4 minutes, na o Stepan jaunimo grupėje įrodė, jog vakarykštis rezultatas nebuvo jokia staigmena ir tarp savo bendraamžių užėmę puikią 4-ąją vietą (36:00,3). Stepan nugalėtojui iš Rusijos Chestikovui Olegui (35:18,8) nusileido vos 41, 5 sek, taip už nugaros palikdamas per 60 kitų sportininkų.

Lapkričio 21-23 dienomis slidininkai dalyvaus Tarptautinėse slidinėjimo varžybose Bruksvallarnoje, Švedijoje.